Matouš Vencálek

Spolupředseda Strany zelených v Jihomoravském kraji, zastupitel Brna-Bystrce

O mně

Vystudoval jsem religionistiku na Filozofické fakultě Masarykovy univerzity, trochu pořád studuju, trochu učím, trochu bádám, trochu píšu.

Do politiky – do Strany zelených – jsem vstoupil v roce 2009, a udělal jsem to proto, že jsem věřil (a pořád věřím), že se politika dá dělat jinak. Bez prospěchářství, ale ku prospěchu lidí i toho, co nás obklopuje. A především s ohledem na budoucnost, ne jen na jedno volební období.

​Především se pak vzdělávací politice, protože rovný přístup ke kvalitnímu vzdělání, které děti a mladé lidi skutečně připraví na život ve 21. století, je základem vyspělé společnosti.

Do ledna 2018 jsem byl členem celostátního předsednictva Strany zelených, nyní jsem jejím spolupředsedou v Jihomoravském kraji. V komunálních volbách v roce 2022 jsem byl zvolen zastupitelem městské části Brno-Bystrc.

Působím ve vedení odborné sekce Zelených pro vzdělávání a vědu a tomuto tématu se věnuji i na regionální úrovni jako člen Výboru pro výchovu, vzdělávání a zaměstnanost Zastupitelstva Jihomoravského kraje a Komise výchovy a vzdělávání Rady města Brna.

FacebookTwitterEmail

Nejnovější články a aktuality